مدرک CPE چیست؟ | هر آنچه که باید از مدرک CPE بدانید!

آموزش تخصصی هوش مصنوعی و برنامه نویسی

لوگو فرااپلای

مدرک سی پی ای | CPE

مدرک cpe

آزمون سی پی ای یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی در سطح بین المللی است همچنین یکی از بهترین روش ها برای سنجش سطح زبان انگلیسی میباشد. و می‌توانیم قبولی در این امتحان را به معنی سطح دانش زبانی برابر با یک فرد تحصیل ‌کرده متولدِ کشور انگلیسی زبان دانست. یکی از مهم‌ترین مزایایِ آزمون CPE اعتبار و امکان پذیرش در دانشگاه‌های بریتانیا با استفاده از مدرکِ این آزمون است. معمولا افرادی که موفق به کسب نمره مورد قبول در این آزمون شده باشند می‌توانند به‌راحتی در کشورهای انگلیسی زبان اقدام به اشتغال کنند و برای شروع به کار به مشکلی در بخش زبان انگلیسی بر نخواهند خورد.

آزمون سی پی ای در نزدیک به 70 کشور جهان (از جمله آمریکا، انگلستان، کانادا، استرالیا و …) معتبر است و شما می‌توانید با این مدرک برای پذیرش در این کشورها اقدام کنید.

بخش‌های مختلف آزمون CPE

آزمون CPE چهار مهارت مکالمه، نوشتن، خواندن و شنیدن شما را مورد سنجش قرار می‌دهد. در ادامه با هر کدام از بخش‌های آزمون به‌صورت جداگانه آشنا می‌شویم.

در قسمت مهارت Reading 

۷ بخش ۵۳ سوال ۹۰ دقیقه

در قسمت مهارت Writing

۲ بخش ۹۰ دقیقه

در قسمت مهارت Listening

۴ بخش ۳۰ سوال ۴۰ دقیقه

در قسمت مهارت Speaking

۳ بخش ۱۶ دقیقه

آزمون سی پی ای در نزدیک به 70 کشور جهان (از جمله آمریکا، انگلستان، کانادا، استرالیا و …) معتبر است و شما می‌توانید با این مدرک برای پذیرش در این کشورها اقدام کنید.

نمره‌بندی آزمون سی پی ای

نمره‌دهی در آزمون CPE از نمره ۱ تا ۲۳۰ است اما شما تنها در صورتی می‌توانید کارنامه خود را دریافت کنید که نمره‌ای بالاتر از ۱۸۰ کسب کنید. نمره مطلوب در امتحان زبان CPE نمره‌ای بالاتر از ۲۰۰ است که شما می‌توانید با استفاده از این نمره برای مهاجرت به انگلستان و کشورهای مشابه اقدام کنید.

منابع آزمون CPE شامل موارد زیر میباشد:

Cambridge English Proficiency 1 & 2

Proficiency Masterclass

Objective: Proficiency

برگزاری امتحان CPE در ایران و مراکز برگزار کننده

این آزمون در ایران برگزار نمی‌شود و شما می‌توانید این امتحان را در کشورهای همسایه انجام دهید.

 

ارمنستانکتبی و کامپیوتری
کویتکتبی و کامپیوتری
آذربایجانکتبی
امارات متحده عربیکتبی
دبیکامپیوتری
ترکیهکامپیوتری

یکی از راه‌های انجام تعیین سطح و شناخت سطح واقعی شرکت در آزمون‌های تعیین سطح حضوری و یا آنلاین است، شما می‌توانید از طریق شرکت در این تعیین سطح‌ها متوجه سطح زبان انگلیسی خود شوید. شما میتوانید از طریق برخی از مراکز معتبر آموزش زبان در ایران هم سطح خود را قبل از اقدام برای آزمون متوجه بشوید.

کارنامه و اعتراض به نمره آزمون CPE

کارنامه آزمون CPE به‌صورت مجزا برای هر مهارت صادر می‌شود، در صورتی که شما موفق به قبولی در آزمون شده باشید همراه با کارنامه خود مدرک CPE خود را نیز دریافت خواهید کرد.

مدرک cpe

داوطلبین آزمون سی پی ای می‌توانند تا ۲ هفته پس از اعلام نمرات، نسبت به نمرۀ صادر شده اعتراض کنند.جهت اعتراض باید با مرکز آزمون تماس گرفته شود. بررسی اعتراضات در دو مرحله انجام می‌شود. مرحلۀ اول بررسی برگۀ آزمون است که پنج روز کاری به طول می‌انجامد و مرحلۀ دوم تصحیح مجدد آزمون است که تا سه هفته طول می‌کشد. مرکز آزمون بابت هر مرحله اعتراض هزینه‌ای را دریافت می‌کند که در صورت وارد بودن اعتراض، هزینه به داوطلب عودت داده می‌شود. در ضمن بخش مکالمه آزمون CPE شامل مراحل بازنگری نمی‌شود.

جدول مقایسه نمره در آزمون های مختلف:

IELTS

PTE

CPE

TOEFL

Level 1

A2

0-31

4 to 5

Level 2

B1

32-34

S 5.5 to 6

Level 3

B2

35-78

 

6.5 to 7.5

Level 4

C1

79-109

 

8 to 9

Level 5

C2

110-120

جدول مقایسه مدت زمان اعتبار:

expiration period

english exam

2 years

TOEFL

CPE

2 years

PTE

2 years

IELTS