رزومه اپلای | CV

رزومه اپلای

در سال های اخیر، اخذ پذیرش در دانشگاه های برتر دنیا در میان دانشجویان ایرانی بسیار رایج شده است و دانشجویان زیادی علاقه مندند که تحصیلات خود را در بهترین دانشگاه ها و با سطح علمی بالا، سپری کنند. قبولی در دانشگاه های اروپایی و آمریکایی مخصوصا دانشگاه های معتبر و مطرح، چندان کار آسانی نیست و دانشگاه ها با توجه به مشخصات و مدارکی که از سوی انبوهی از دانشجویان ارسال شده اند، به تعداد محدود و برترین آنها را پذیرش می کنند. بنابراین شما برای اپلای کردن دانشگاه های مختلف باید مراحل مختلفی را طی کنید، از تلاش برای دستیابی به نمرات بالا گرفته تا انتشار مقاله در سایت های علمی معتبر و …. حتما شما هم به خوبی به این موضوع واقف هستید که رزومه اپلای تا حد زیادی می تواند شانس پذیرشتان را بیشتر کند اما چگونه می توان یک رزومه اپلای قوی نوشت و در واقع سوال این است که چگونه رزومه خود را برای اپلای قوی کنیم ؟
ما در فرا اپلای با تکیه بر سال ها تجربه علمی و عملی در زمینه مشاوره تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی به شما در نگارش و ویرایش رزومه تحصیلی کمک می کنیم.

رزومه اپلای چیست؟

رزومه اپلای ، سندی است که سوابق حرفه ای و تحصیلی شما را برجسته می کند. محتوای رزومه برای اپلای معمولا شامل سوابق تحصیلی، تخصص ها، مهارت ها و … است و شامل دو یا سه صفحه می باشد.

رزومه تحصیلی در میان دانشجویان با عنوان CV نیز شناخته می شود، این مدرک از مهم ترین مدارک برای ارائه به دانشگاه مدنظر است پس لازم است که تمام تلاش خود را برای ارائه رزومه ای هر چه قوی تر انجام دهید.

نوشتن یک رزومه قدرتمند برای درخواست پذیرش در دانشگاهی که می خواهید، می تواند به شما کمک کند که در میان تعداد زیادی از درخواست دانشجویان از تمام نقاط دنیا، جایگاهی را کسب کنید.

چرا رزومه اپلای مهم است

نوشتن یک رزومه قدرتمند برای درخواست پذیرش در دانشگاهی که می خواهید، می تواند به شما کمک کند که در میان تعداد زیادی از درخواست دانشجویان از تمام نقاط دنیا، جایگاهی را کسب کنید.

در واقع رزومه مانند پلی بین شما و دانشگاه عمل می کند و از این رو نمی توان اهمیت آن را نادیده گرفت. برای شروع به نگارش رزومه، ضروری است که رزومه شما از بقیه رزومه هایی که دانشگاه بررسی می کند، متمایز باشد و این متمایز بودن بستگی به خود شما دارد که چگونه می خواهید دانشگاه را برای پذیرش خود متقاعد کنید. رزومه خیلی زودتر از شما به دست دانشگاه میرسد و قبل از اینکه شما در دانشگاه حضور داشته باشید و دانشگاه شما را بشناسد، رزومه این کار را انجام می دهد و عموما هر دانشگاهی رزومه شما را می خواهد تا بداند تابحال چه کارهایی انجام داده اید و آیا شرایط مد نظر دانشگاه را دارید یا خیر، اگر محتوای رزومه شما به خوبی نوشته شده باشد و مطابق با نیاز دانشگاه باشد، نیمی از کار را در اینجا برای شما انجام داده است؛ بنابراین بسیار مهم است که رزومه مفید و ارزشمند داشته باشید تا اولین تاثیر را در دانشگاه برای شما ایجاد کند.

نحوه نوشتن رزومه تحصیلی برای اپلای

یه سوال مهم؟!

نحوه نوشتن رزومه تحصیلی برای اپلای چگونه است؟

رزومه اپلای

اگر بخواهیم در یک کلام و مختصر بگوییم، رزومه باید درباره شما بگوید. یک رزومه تحصیلی برای اپلای اطلاعات زیادی در مورد شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی به دانشگاه ارائه می کند. آنچه در گذشته انجام داده اید، در حال حاضر مشغول به چه فعالیتی هستید و تصمیمتان برای آینده چیست ؟ این اطلاعات باید به سرعت به خوانندگان رزومه منتقل شوند و در غیر این صورت، آنها علاقه خود را برای مطالعه ادامه رزومه از دست می دهند. بنابراین ممکن است برای تهیه رزومه خود نیاز به کمک افراد حرفه ای داشته باشید.

اگر قصد اپلای کردن و گرفتن بورسیه تحصیلی را دارید، باید بدانید که رزومه، مهم ترین مدرکی ست که نه تنها باید جزو مدارک اپلای شما باشد، بلکه باید حرفه ای و استاندارد بر اساس هدفی که دارید نگارش شود.

اما برای نوشتن یک رزومه خوب برای اپلای چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

در ابتدا در نظر داشته باشید که از تمپلیت های لاتک برای نوشتن رزومه خود استفاده کنید، زیرا علاوه بر زیبا بودن رزومه، این تمپلیت برای دانشگاه ها حرفه ای تلقی می شود. تمپلیت های زیادی برای LaTex در اینترنت می توانید پیدا کنید.

در رزومه خود، مقاطع تحصیلی خود را از آخر به اول به ترتیب به همراه نام رشته، گرایش و بازه تحصیلی خود را قید کنید. ترجیحا نام دانشگاه را هایپر لینک کنید.

همچنین نام استاد راهنما خود را هم برای مقاطع تکمیلی قید کنید و ترجیحا هایپر لینک کنید که با کلیک کردن بتوانند صفحه استاد راهنمای شما را هم مطالعه کنند.

معدل خود را قید کنید و حتما بنویسید که از 20 نمره هست.

عنوان پایان نامه خود را بنویسید و ترجیحا هایپر لینک کنید تا بتوانند با کلیک کردن روی آن نسخه انگلیسی پایان نامه شما را ببینند. در صورتی که پایان نامه شما نسخه انگلیسی ندارد، به چکیده انگلیسی پیان نامه خود لینک دهید تا بتوانند موضوع و خلاصه پایان نامه شما را مطالعه کنند.

به طور کلی رزومه اپلای شما باید بر پایه گواهی ها و یا تاییدیه ها نوشته شود و بر تجربه علمی و حرفه ای شما تمرکز داشته باشد. صرفا یک رزومه طولانی نه تنها کمکی به اخذ پذیرش شما نمی کند بلکه ممکن است در معرفی شما ابهام ایجاد کند؛ به همین دلیل یک CV کوتاه، مختصر اما مفید و جامع می تواند قدم محکمی برای معرفی و اخذ پذیرش تحصیلی شما باشد.

دانشگاه ها در رزومه اپلای به دنبال چه اطلاعاتی هستند؟

 • اطلاعات شخصی مانند شماره تلفن، آدرس ایمیل و …
 • هدف شما از انتخاب دانشگاه و باید در یک جمله کوتاه برای دانشگاه مفهوم کنید که چرا آن دانشگاه و آن رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید مثلا اگر رشته پرستاری را انتخاب می کنید می توانید بگویید که به دنبال موقعیتی هستید که از مهارت ها و توانایی خود برای خدمت به بیماران استفاده کنید.
 • تحصیلات خود
 • نام دانشگاه هایی که تاکنون تحصیل کرده اید و زمان فارغ التحصیلی تان
 • کشور و شهر محل سکونت خود
 • دوره هایی که شرکت کرده اید و مستقیما با رشته تحصیلی مورد تقاضای شما مرتبط هستند
 • تجربیات شغلی مرتبط
 • جوایز و افتخارات
 • مهارت ها و ویژگی های فردی مثل سخت کوش بودن، مسئولیت پذیر بودن و …
 • بر روی سوابق تحصیلی و دستاوردهای دانشگاهی خود تاکید بیشتری نسبت به دستاوردهای حرفه ای خود داشته باشید.
 • سوابق تدریس و آموزش
 • شایستگی های فنی
 • مقالات و کتاب های منتشر شده
 • اطلاعاتی راجع به عضویت در گروه های حرفه ای یا علمی در زمینه های مرتبط با رشته تحصیلی
 • ۳ الی ۵ منبع و مرجع حرفه ای و دانشگاهی که توانایی ها و مهارت های شما را تضمین می کنند. نام مرجع، عنوان حرفه‌ای و اطلاعات تماس را بنویسید (تلفن و ایمیل کافی است)

ما در فرا اپلای با تکیه بر سال ها تجربه علمی و عملی در زمینه مشاوره تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی به شما در نگارش و ویرایش رزومه اپلای کمک می کنیم. در این خدمت عللاوه بر نگارش رزومه تحصیلی شما، حساب های کاربری اجتماعی مهم برای ارتباط با اساتید و دانشگاه های معتبر مانند لینکدین، ریسرچ گیت و گوگل اسکولار را ایجاد و ویرایش می کنیم.
برای این منظور کافیست تا اطلاعات شخصی و تحصیلی خود را در قالب رزومه فعلی یا یک فایل ورد برای ما ارسال کنید. کارشناسان ما بعد از دریافت اطلاعات اولیه و ثبت سفارش شما، اقدام به تدوین رزومه تحصیلی شما خواهند کرد.

***همچنین در صورتی که قصد دارید خودتان رزومه اپلاتان را آماده کنید، پیشنهاد میکنیم دوره “صفر تا صد اپلای” فرا اپلای را تهیه کنید. ما در این دوره هر آنچه که در مورد رزومه نویسی اپلای لازم دارید را برای شما عزیزان آماده نموده ایم***

(هزینه این سرویس 1,500,000 تومان میباشد)

ما قادر به پردازش پرداخت شما نیستیم. لطفا مجددا تلاش کنید.
از درخواست شما متشکریم!
رزرو شما انجام شد و مشخصات برای شما پیامک شد. (توجه فرمائید در صورتی که پیامک تبلیغاتی خود را مسدود کرده باشید پیامک را دریافت نخواهید کرد) جلسات آنلاین: لطفا در زمان مقرر با شماره واتساپ +46769225471 تماس صوتی بگیرید! جلسات حضوری: لطفا در زمان مقرر به آدرس دفتر مراجعه فرمائید. در صورتی که هر گونه سوالی داشتید میتوانید با شماره 02146144781 تماس بگیرید!