کشور استرالیا و همه چیز در مورد آن | تحصیل در استرالیا

آموزش تخصصی هوش مصنوعی و برنامه نویسی

لوگو فرااپلای

کشور استرلیا

استرالیا یکی از بخش‌های پهناور قاره اقیانوسیه و از وسیعترین کشورهای جهان است که بین اقیانوس آرام و اقیانوس هند در نیمکره جنوبی واقع شده است. این کشور به سرزمین آکاسیای طلایی، برگرفته از نام گل ملی این کشور معروف است.استرالیا کشوری توسعه یافته است که اقتصاد آن بر بازرگانی و مشاورزی متکی بوده و دارای معادن فراوان است. از برخی شهرهای آن از جمله ملبورن، آدلاید و سیدنی درمیان قابل زندگی ترین شهرهای جهان در سال  2008 نام برده شده است. اگر این کشور را برای تحصیل و زندگی در نظر گرفته اید خوب است بدانید این کشور دارای بهترین دانشگاه های جهان است و شمار زیادی از دانشجویان بین المللی در استرالیا تحصیل میکنند.

استرالیا در یک نگاه

این کشور با 7.6 میلیون کیلومتر مربع مساحت، کوچک ترین قاره جهان به شمار می رود و سرزمینی هموار است. این کشور از نظر زمین شناسی کهن ترین خشکی جهان به شمار میرود و دارای شش ایالت، سه قلمروی داخلی و هفت قلمرو برون مرزی است.

 پایتخت استرالیا  شهر کانبرا است که از جنوب غربی با شهر سیدنی و از شمال شرقی با شهر ملبورن هم مرز است و جمعیتی حدود 26 میلیون نفر دارد. با اینکه زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی این کشور انتخاب نشده است اما عمده مردم به زبان انگلیسی صحبت میکنند و زبان های بومی آن در طی زمان بسیار کمرنگ یا به طور کلی منقرض شده اند.

 با اینکه عمده اقتصاد استرالیا وابسته به کشاورزی و بازرگانی است اما صنعت گردشگری نیز در اقتصاد رو به رشد استرالیا نقش چشمگیری دارد.

دانشگاه های این کشور آماده ارائه بورسیه های تحصیلی متنوع بوده و دسترسی فوری به مشاغل مورد نظر را برای دانشجویان فراهم میکند.

جغرافیا و آب و هوا

کشور استرالیا در نیمکره جنوبی واقع شده است که با گستره بیش از هفت ملیون کیلومتر مربع ششمین کشور بزرگ جهان محسوب میشود. این جزیره وسیع غلتان در آب های مواج اقیانوس آرام، کهن ترین خشکی جهان محسوب میشود که اقیانوس آرام جنوبی را از اقیانوس هند جدا کرده است. کشور استرالیا مرز خاکی با هیچ کشور دیگری ندارد و در تمامی جهات به وسیله آب های بزرگ جهان احاطه شده است.

آب و هوای کشور استرالیا متاثر از هوای گرم و کمربند عرض کند بادی موجب شده فصل ها یکپارچه قدم برسراسر این سرزمین نگذارند و دما در شمال، غرب و شمال شرقی متفاوت باشد. بزرگترین قسمت کشور استرالیا در بخش های مرکزی کویری یا نیمه خشک است و عمدتا ضلع جنوب شرقی و جنوب غربی آب و هوای معتدل و خاکی به نسبت حاصلخیزتر دارند. ضلع شمالی این جزیره هم متاثرازموقعیت جغرافیایی آن، آب و هوای استرالیایی دارد. درسال های اخیر تغییرآب و هوای استرالیا به مسئله سیاسی بحث برانگیزی تبدیل شده است زیرا به دنبال روند افزایشی گرم شدن کره زمین، دمای هوا در سال های 1910 تا 2004 تقریبا 0.7 درجه سانتیگراد افزایش یافته است و میزان بارندگی سالانه کشور استرالیا بسیار کمتر از میانگین جهانی و 419 میلی متر گزارش میشود.

اقتصاد کشور استرالیا

اقتصاد کشور استرالیا در رتبه دوازدهم جهان و همچنین رتبه بیست و پنج را در بین بهترین صادرکنندگان و رتبه بیستم را در بین بهترین واردکنندگان را دارا است. مطابق با آمار، تولید ناخالصی در استرالیا به میزان 1.98 تریلیون دلار استرالیا بوده است، همچنین این کشور رتبه دهم را در بالاترین ارزش کل تخمینی منابع طبیعی دارد. کشور چین شریک اصلی صادرات و واردات این کشور است و استرالیا قرارداد های تجاری فراوانی را با اتحادیه کشور های جنوب شرقی آسیا از جمله شیلی، کره جنوبی، مالزی، نیوزیلند و ژاپن دارد. صنایع اصلی در اقتصاد استرالیا معدن و کشاورزی هستند. صنعت معدن استرالیا در زمینه های استخراج طلا، نقره، مس، منگنز، روی، نیکل، قلع، فسفات، الماس، یاقوت کبود و یشم است. در مبحث تامین انرژِی نیز این کشور با استخراج 351.1 هزار بشکه نفت در روز صاحب جایگاه 30 ام تولید کننده بزرگ نفت در جهان و تامین انرژی تجدید ناپذیر است. مطابق آمار سال 2019، ارزش افزوده حاصل از کشاورزی، ماهیگیری و جنگلداری در مجموع تقریبا 2.1 درصد از تولید داخلی استرالیا را تشکیل میداد.

هزینه های زندگی در استرالیا

هزینه ماهانه یک نفر بدون اجاره حدودا 1356.09 دلار و هزینه ماهانه خانواده چهارنفره بدون اجاره 4885.65 دلار تخمین زده میشود. به طور کلی هزینه زندگی در استرالیا گران تر از هشتاد و چهار درصد کشورهای جهان است و یک خانواده چهارنفره بهتر از عهده پس انداز کردن پول نسبت به یک فرد مجرد برمی آید.

هزینه اسکان

 با توجه به کمبود مسکن در سال های اخیر هزینه های مسکن نیز افزایش یافته است و هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1866.50 دلار و هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر 1430.60 دلار براورد میشود. در سال 2022 به طور متوسط، اجاره آپارتمان حدود 460 دلار و برای خانه ها، میانگین 520 دلار است. هزینه زندگی در استرالیا در بخش رفاهی برای یک نفر که در یک آپارتمان یک خوابه زندگی میکند معمولا کمتر از 220 دلار در ماه و برای دو نفر که در یک آپارتمان دو خوابه سکونت دارند مبلغی حدود 360 دلار در ماه براورد میشود.

 

کشور ایتالیا

هزینه غذا

قیمت مواد غذایی و نوشیدنی در تمامی شهرهای استرالیا متفاوت است و این هزینه در شهرهای بزرگتر، به مراتب بیشتر از شهرهای کوچکتر است و یا مبالغ در شهرهای ساحلی که پربازدید اند بیشتر از شهرهای کم بازدید هستند. به طور کلی، غذا برای یک فرد معمولی بین 250-350 دلار استرالیا در ماه هزینه دارد و این مبلغ ممکن است برای کسانی که در شهرهای بزرگ مانند سیدنی زندگی میکنند بیشتر باشد. اگر میخواهید وعده های غذایی خود را در رستوران های استرالیا میل کنید برای یک وعده در یک رستوران معمولی باید حدود 15 تا 40 دلار بپردازید.

هزینه حمل و نقل

در اکثر نقاط استرالیا استفاده از دستگاه های حمل و نقل عمومی برای شما بسیار باصرفه تر از وسایل حمل و نقل شخصی است، برای خرید بلیط اتوبوس خود باید 3 دلار، تراموای یک طرفه، 2 دلار و برای رفت وآمد های بین شهری بایستی مبلغی حدود 35 الی 65 دلار استرالیا بپردازید.

هزینه تحصیل

اگر قصد دارید فرزندتان را به مدرسه خصوصی بفرستید، باید هزینه ای حدود هشت تا سی هزار دلار در سال بپردازید. در دانشگاه نیز بسته به رشته انتخابی و دانشگاه مورد نظرمتفاوت خواهد بود. اما برای کسانی که اقامت دائم دریافت کرده اند یا قصد تحصیل در موسسات عمومی و دولتی را دارند، تحصیل رایگان بوده اما رفت و آمد و هزینه های شخصی به عهده دانش آموز، خانواده اش و یا دانشجو می باشد.

میزان درآمد در استرالیا

میزان متوسط دستمزد در استرالیا به طورماهانه 7570 دلار و سالانه حدود 90800 دلار است. حقوق کارمندان در استرالیا به طور نقدی پرداخت میشود، به این معنی که کارفرما نمیتواند دستمزد آنها را غیر نقدی و با دادن مواردی همچون کالا و یا غیره پرداخت کند. حداقل حقوق در استرالیا مبلغ 19.84 دلار در ساعت یا 753.80 دلار در هفته اعلام شده است. اگر دانشجو بوده و به دنبال چشم اندازی از درآمد خود برای دوران پس از تحصیل میگردید، میتوانید انتظار حقوق 63000 دلار در سال را داشته باشید.

مزایا و معایب زندگی در کشور استرالیا

 • خدمات درمانی در استرالیا کیفیت بالایی دارند و خدمات رفاهی بسیاری به شهروندان ارائه میشود.
 • امکان اخذ کارت اقامت دائم برای مهاجران وجود دارد.
 • میزان درآمد در کشور استرالیا کاملا به صرفه و منطقی است.
 • زندگی در استرالیا امکان تحصیل در تعدادی از برترین دانشگاه های جهان را برای دانشجویان فراهم میکند.
 • استرالیا آب و هوای دلپذیر و مناسب برای انواع سلیقه و طبع ها و همچنین تنوع جغرافیایی بسیار بالایی دارد.
 • نرخ جرم و جنایت و زورگیری در استرالیا پایین است و محیط امنی را برای زندگی فراهم میکند.
 • ممکن است با توجه به موقعیت جغرافیایی اسرالیا، احساس انزوا و ایزولگی به شهروندان آن دست بدهد.
 • کشور استرالیا وسعت بسیار بالایی دارد ولی در عین حال تمرکز جمعیتی بسیار محدود است.
 • طولانی بودن مدت زمان پرواز ها و در نتیجه بالا بودن هزینه رفت و آمد برون مرزی برای شهروندان مشکل ساز است.
 • در استرالیا علاوه بر تسلط به زبان انگلیسی نیازمند تسلطی نسبی به برخی اصطلاحات بومی نیز می باشید.
 • به دلیل تنوع زیست محیطی بالا، گونه های متنوعی از جانوران هم در استرالیا زندگی میکنند که گاه برای شهروندان دردسرساز میشوند.
 • به دلیل مکان جغرافیایی، برخی فصول نسبت به باقی مکان های زمین به صورت برعکس اتفاق می افتد.
تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا

براساس آخرین رتبه بندی ها، هر دو شهر بزرگ استرالیا به جمع ده مقصد برتر برای دانشجویان بین المللی راه یافته اند، به عنوان یک دانشجوی مهاجر، لازم نیست نگران تنوع رشته های درسی دانشگاه های استرالیا باشید زیرا امکان تحصیل در بیش از 22000 رشته متفاوت را دارید. برای تحصیل در استرالیا نیازمند یادگیری زبان دوم نیستید و با داشتن آشنایی با زبان انگلیسی میتوانید در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و همچنین مقاطع ابتدایی تر نظیر دبیرستان، راهنمایی و ابتدایی تحصیل کنید. خوب است بدانید به منظور فراهم کردن فرصت های بیشتر برای دانشجویان، امکان اشتغال همزمان با تحصیل نیز در استرالیا برای دانشجویان فراهم شده است.

برترین دانشگاه های استرالیا

 • دانشگاه ولونگونگ
 • UTS (دانشگاه فناوری سیدنی)
 • دانشگاه آدلاید
 • دانشگاه وسترن استرالیا
 • دانشگاه کوئینزلند
 • دانشگاه نیوساوت ولز
 • دانشگاه ملبورن
 • دانشگاه سیدنی
 • دانشگاه ملی استرالیا
تحصیل در استرالیا

فرهنگ کشور استرالیا

 استرالیایی ها به میراث و پیشرفت خود افتخار می‌کنند، و می‌توان گفت که واقعاً جای افتخار دارد که افرادی از ملتی شامل محکومین و افراد طبقه کارگر می‌توانند یک جامعه برابری‌خواه و مدرن را در سرزمینی ناهموار و غیر مهمان‌نواز و دور از سایر قاره‌ها بسازند. اما نکته جالب‌توجه اینجاست که آنها معمولاً از فخرفروشی و خودنمایی چشم‌پوشی می‌کنند و اغلب به افراد این کشور لقب به‌اصطلاح خودمانی یا همان غیررسمی، آرام و باطنش نسبت داده میشود. سلیقه استرالیایی‌ها در مد و لباس، سرگرمی‌های رایج و تفریحات غالباً با اروپا و آمریکای شمالی تفاوت چندانی ندارد و بسیار نزدیک به سلیقه آن‌ها است، اما مانند مهاجرت به هر کشور دیگری، لازمه اصلی برای مهاجرت و تطبیق با شرایط و محیط جدید در استرالیا نیز، داشتن شناخت درست زندگی روزمره و آداب و رسوم اجتماعی، فرهنگ و روحیات مردم این کشور است.

همان‌طور که گفتیم استرالیایی اهل فخرفروشی و خود‌نمایی نیستند و به همین دلیل افراد متواضعی شناخته می‌شوند. آن‌ها اهل تظاهر نیستند، اهل بزرگ‌نمایی نیستند و کار‌های خود را خاص و بزرگ نشان نمی‌دهند. افراد رسمی نیستند، با یکدیگر صمیمی هستند و رابطه دوستانه‌ای با هم دارند و برای روابطشان ارزش زیادی قائل هستند. اغلب با یکدیگر در دیدار‌ها دست می‌دهند و این موضوع امری بسیار عادی است وبرای صدا زدن از اسامی کوچک استفاده می‌کنند. آن‌ها به ‌تساوی حقوق بین انسان‌ها باور دارند و برای زنان، موقعیت‌های مناسب زیادی در این کشور فراهم آمده است. از ویژگی‌های دیگر استرالیایی‌ها این است که اهل هدیه دادن هستند، آن‌ها در روز تولد، کریسمس و مناسبت‌های مشابه به هم کادو می‌دهند و زمانی هم که به خانه کسی می‌روند با خود چیزی به خانه میزبان می‌برند

دین و زبان مردم استرالیا

عمده مردم در این کشور به زبان انگلیسی صحبت میکنند اما خوب است بدانید در استرالیا مردم به زبان های غیر انگلیسی هم صحبت می کنند. کشور استرالیا از لحاظ تعداد زبان، چهارمین کشور انگلیسی زبان جهان بعد از آمریکا، انگلستان و کانادا است. در قسمت های شمال و شمال غربی استرالیا به زبان ماندارین صحبت میکنند.

و اما درمورد دین، استرالیا کشوری سکولار بوده و مذهب در استرالیا آزاد است اما درحال حاضرمسیحیت غالب ترین دین در استرالیا است.

مهاجرت تحصیـلی به
دانشگاه های استرالیا

پس از مطالعه این مطلب، در صورتی که قصد مهاجرت تحصیلی به دانشگاه های استرالیا را دارید، می توانید سوالات خود را در خصوص نحوه اپلای، نحوه ارسال مدارک، نحوه دریافت ویزای تحصیلی و … از مشاوران مجرب ما در فرا اپلای بپرسید. برای ارتباط با مشاوران و رزرو وقت مشاوره بر روی لینک کلیک کنید.