دانشگاه تورنتو کانادا و همه چیز در مورد آن | دانشگاه تورنتو کانادا

آموزش تخصصی هوش مصنوعی و برنامه نویسی

لوگو فرااپلای
دانشگاه تورونتو

دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو کانادا

نوع موسسه

دولتی

سال تاسیس

1827

رتبه جهانی

6

شهریه سالیانه

175 یورو

دانشگاه تورنتو کانادا

کشور کانادا یکی از محبوب ترین مقصد های مهاجرتی برای دانشجویان بین المللی در سراسر دنیا است. زیر ساخت های آموزشی غنی، سبک زندگی ایده‌ آل و تنوع برنامه های تحصیلی از مهم ترین دلایل محبوبیت کانادا است. دانشگاه تورنتو که رتبه اول در بین دانشگاه های کانادا و رتبه ششم جهان را به خود اختصاص داده است؛ یکی از بهترین انتخاب ها برای ادامه تحصیل در کاناداست. در ادامه اطلاعات مهمی پیرامون این دانشگاه ارائه می شود.

دانشگاه تورنتو که در ابتدا تحت کنترل کلیسای انگلستان بود، در سال 1850 پس از تبدیل شدن به یک موسسه سکولار، نام فعلی اش را به خود اختصاص داد.  این دانشگاه دولتی در شهر تورنتو، استان انتاریو و کشور کانادا واقع شده است. از  نظر آکادمیک، دانشگاه تورنتو به ‌خاطر جنبش ‌ها و برنامه ‌های درسی تأثیر گذار در سطح جهان شناخته شده است. این دانشگاه تا کنون مولد دستاورد های علمی فراوانی بوده است و دو دانشکده حقوق و پزشکی ان از برترین دانشکده های جهان هستند. فارغ التحصیلان مشهور این دانشگاه بزرگ شامل بزرگانی چون سه فرماندار کل کانادا، پنج نخست وزیر کانادا، نه رهبر خارجی و هفده قاضی دادگاه عالی کانادا هستند. این دانشگاه بیش از 700 برنامه در مقطع کارشناسی و 200 برنامه تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد. در تمام رتبه بندی های اصلی، این دانشگاه به طور مداوم در رتبه ده دانشگاه دولتی برتر جهان و به عنوان دانشگاه برتر کشور قرار دارد.  دانشگاه تورنتو در خال حاضر با جمعیت کارمندی هفت هزار نفره، حدود ۹۰۰ هزار دانشجو را در رشته های مختلف پذیرفته است. وجود امکانات آموزشی مدرن، خوابگاه های مجهز و بورسیه های متعدد این دانشگاه را به یکی از برترین دانشگاه های کانادا و جهان تبدیل کرده است.

دانشگاه تورنتو کانادا

آشنایی با دانشکده ‌های دانشگاه تورنتو

سه پردیس Mississauga،Scarborough و St. George محل دانشکده‌ های دانشگاه تورنتو هستند که تقریباً ۷۰۰ رشته در سطوح مختلف برنامه ‌های آموزشی ارائه می‌ دهند این دانشگاه تقریباً ۲۲۵ رشته در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را پشتیبانی می ‌کند و با امکان دریافت بورسیه یکی از گزینه‌ های مورد علاقه دانشجویان برای ادامه تحصیل به شمار می ‌رود. دانشکده های مهم این دانشگاه شامل دانشکده فنی و مهندسی، دانشکده علمی کاربردی، دانشکده طراحی، معماری و محوطه سازی، دانشکده علوم و هنر، دانشکده تحصیلات تکمیلی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده تعلیم و تربیت، دانشکده علوم جنگل داری، دانشکده حقوق و… هستند. علاوه بر این، از دیگر دانشکده های این دانشگاه می توان موارد زیر را نام برد:

 • دانشکده اطلاعات
 • دانشکده مدیریت
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم پرستاری
 • دانشکده موسیقی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده بهداشت عمومی
 • دانشکده خدمات اجتماعی
 • دانشکده حرکت ‌شناسی و تربیت بدنی
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی
دانشگاه تورنتو کانادا

شرایط و الزامات ورود به دانشگاه تورنتو

پذیرش در هر دانشگاه شرایط و الزامات خاص خود را دارد. دانشگاه تورنتو نیز از این قاعده مستثنی نیست. در این بخش از متن به بررسی برخی از مهم ترین شرایط و ضوابط دانشگاه تورنتو کانادا پرداخته ایم.

داشتن مدرک زبان و نمره قبولی در آزمون

تحصیل در این دانشگاه و ارتباط با تمامی اساتید و مدیران دانشگاه به زبان انگلیسی است. به همین دلیل داشتن مدرک زبان یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه تورنتو به شمار می رود. دانشجویان متقاضی ابتدا باید دانش زبان خود را با ارائه گواهی آزمون ‌های استاندارد زبان انگلیسی مانند آیلتس یا تافل تأیید کنند. برای هر دوره علاوه بر مدرک زبان، نمرات و مدارک تحصیلی خاصی لازم است که ابتدا توسط کمیته دانشگاه تورنتو کانادا بررسی می ‌شود و در صورت قبولی، ‌ایمیلی برای تأیید مدارک برای متقاضی ارسال خواهد شد. کارشناسی نمره برای آزمون آیلتس آکادمیک ۶. ۵ و حداقل ۶ در هر یک از مهارت ‌ها است. برای ارائه مدرک تافل باید نمره کل ۱۰۰ باشد و همچنین در قسمت رایتینگ حداقل نمره قبولی شما باید ۲۲ باشد.

مدارک تحصیلی معتبر

از جمله مهم ترین مدارک مورد نیاز می‌ توان به مدرک متوسطه یا پیش دانشگاهی و ریز نمرات دوران دبیرستان، مدارک هویتی، ویزا و… اشاره کرد. هم چنین از دیگر الزامات پذیرش در این دانشگاه می توان به رزومه تحصیلی، انگیزه نامه و… اشاره کرد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط و مدارک پذیرش این دانشگاه، به سایت رسمی دانشگاه تورنتو کانادا مراجعه کنید.

دانشگاه تورنتو کانادا

شرایط پذیرش دانشگاه تورنتو

این دانشگاه برای پذیرش در مقاطع مختلف، شرایط متفاوتی نیز در نظر گرفته است که در ادامه آن ها را معرفی کرده ایم.

کارشناسی ارشد و دکتری:

برای تحصیلات تکمیلی، دانشجویان باید آیلتس آکادمیک و تافل iBT را ارسال کنند. قابل ذکر است که برای آیلتس نمره کل ۷، حداقل نمره ۶. ۵ در هر یک از مهارت‌ ها، برای تافل نمره ۹۳، حداقل نمره ۲۲ در قسمت رایتینگ یا اسپیکینگ الزامی است.

مقطع ارشد:

دانشجو باید مدرک لیسانس ۴ ساله با حداقل معدل ۱۴ را به دانشگاه ارائه کند. برای برخی از دوره ها، نمرات آزمون GMAT یا GRE مورد نیاز است.

مقطع دکتری:

متقاضی باید مدرک کارشناسی ارشد خود را با حداقل معدل ۱۶ ارائه کند. همچنین برای برخی از رشته‌ ها GMAT نمره آزمون الزامی است از دیگر مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع دکتری می‌ توان به پروپوزال، مقاله، انگیزه نامه و توصیه نامه اشاره کرد. مهلت دریافت پذیرش برای تحصیلات تکمیلی متفاوت است و با توجه به رشته باید در سایت دانشگاه پیگیری شود.

دانشگاه تورنتو کانادا

شرایط بورسیه دانشگاه تورنتو

از بزرگ ترین مزایای تحصیل در دانشگاه تورنتو می توان به شرایط مطلوب بورسیه های نحصیلی اشاره کرد. برخی از بورسیه ‌ها از سوی دولت این کشور، برخی از مؤسسات خصوصی و برخی نیز توسط دانشگاه ‌های کانادا ارائه می ‌شوند. هر کدام از این بورسیه‌ ها شرایط خاص خود را دارند و همچنین مهلت دریافت پذیرش برای هر کدام متفاوت است. توجه داشته باشید که برای دریافت این بورسیه‌ ها رقابت زیادی وجود دارد و برای شانس بالا باید سوابق تحصیلی عالی داشته باشید. برخی از بورسیه های ارائه شده توسط این دانشگاه عبارتند از:

 • بورسیه همزمان با پذیرش
 • بورسیه همزمان با تحصیل
 • President’s Scholars of Excellence Program
 • University of Toronto International Scholars Award
دانشگاه تورنتو کانادا

هزینه تحصیل در دانشگاه تورنتو

هزینه ‌های تحصیل یکی از مهم‌ ترین فاکتور ها برای تحصیل در کشور کانادا به‌ شمار می ‌رود. هزینه تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا شهریه در دانشگاه های کانادا با توجه به رتبه و نوع رشته است. شهریه دانشجویان خارجی در دانشگاه تورنتو به شرح زیر است:

 • هزینه سالانه تحصیل در رشته مدیریت ۵۷۰۰۰ دلار است.
 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ۴۶۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ دلار در سال است.
 • هزینه تحصیل در رشته لیسانس بازرگانی ۴۶۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار در سال است.
 • هزینه تحصیل کارشناسی ارشد ۲۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ دلار در سال است.
 • هزینه تحصیل در سایر رشته‌ها حدود ۲۲۰۰۰ دلار در سال است.

نکته: البته توجه داشته باشید که این اعداد و ارقام به طور تقریبی هستند و ممکن است به مرور زمان و بسته به شرایط مختلف افزایش یا کاهش پیدا کنند.

دانشگاه تورنتو کانادا

موقعیت شغلی پس از تحصیل

همان طور که می‌ دانید موقعیت شغلی مناسب بعد از فارغ التحصیلی یکی از دغدغه ‌های دانشجویان است تا بتوانند پس از فارغ التحصیلی جذب بازار کار مرتبط با رشته تحصیلی خود شوند. خوشبختانه دانشگاه تورنتو کانادا در این زمینه خوب عمل کرده و رتبه شانزدهم رتبه ‌بندی QS برای ورود به بازار کار دانش آموختگان پس از فارغ التحصیلی را به خود اختصاص داده است.

خوابگاه های دانشگاه تورنتو

دانشجویان خارجی می ‌توانند در طول تحصیل در خوابگاه ‌هایی دانشجویی یا سایر آپارتمان ‌ها که دانشگاه در اختیار آن ‌ها قرار می ‌دهد زندگی کنند. هر یک از پردیس ‌های ذکر شده در بالا امکانات متفاوتی دارند. زندگی در خوابگاه ‌های پردیس دانشگاه دارای مزایای بسیاری از جمله نزدیک بودن به دانشگاه، دسترسی به کتابخانه ‌های مجهز، شرکت در برنامه‌ های اجتماعی، امکانات ورزشی و… است. اتاق ‌های خوابگاه این دانشگاه خصوصی یا مشترک بوده و امکاناتی مانند تخت، میز مطالعه، کمد، آشپزخانه مجهز، تلفن، اینترنت، مبلمان و خشکشویی دارند. توجه داشته باشید که خوابگاه به دانشجویان پاره وقت تعلق نمی‌ گیرد.

سخن آخر

دانشگاه تورنتو به عنوان بهترین دانشگاه کشور کانادا در رتبه بندی دانشگاه های جهان از جایگاه خوبی برخوردار است و از نظر استاندارد های آموزشی و فراهم بودن امکانات تحصیلی نیز یکی از بهترین گزینه های تحصیل در کانادا به شمار می رود. تحصیل در کانادا به عنوان کشوری مهاجر پذیر با امکانات آموزشی مطلوب و زندگی با کیفیت از طریق اخذ پذیرش در این دانشگاه ممکن است. شرایط و ضوابط پذیرش و نیز امکانات و دانشکده های این دانشگاه در این گفتار معرفی شدند.