اپلای مهندسی برق | مهاجرت تحصیلی برق | بورسیه تحصیلی برق

آموزش تخصصی هوش مصنوعی و برنامه نویسی

لوگو فرااپلای

اپلای مهندسی برق

بورسیه مهندسی برق

قصد مهاجرت تحصیلی برق و تحصیل رشته مهندسی برق در خارج از کشور دارید؟ حتما می دانید که هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در یک کشور خارجی بودجه زیادی از شما می طلبد، مخصوصا اگر بخواهید در شهر های بزرگ تری تحصیل کنید، نیاز به بودجه زیادی دارید. خوشبختانه بورسیه های ارائه شده توسط دولت کشور ها و سازمان ها و نهاد های مختلف، حمایت مالی ضروری که بسیاری از دانشجویان به آن نیاز دارند را فراهم می سازد و دانشجویانی که شرایط بورسیه را داشته باشند، می توانند درخواست بدهند و با بهره مندی از بورسیه تحصیلی، همه یا بخش زیادی از هزینه های تحصیل خود را تامین کنند. در ادامه این قسمت از سایت فرا اپلای همراه ما باشید تا درباره اپلای مهندسی برق و فرصت های بورسیه تحصیلی برق اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بورسیه مهندسی برق

مهاجرت تحصیلی برق

رشته مهندسی برق یکی از محبوب ترین ها در جهان است و بسیاری از دانشجویان ایرانی هم که به رشته های مهندسی علاقه مند هستند، مهندسی برق را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند.

مهاجرت تحصیلی برق و تحصیل این رشته در خارج از کشور ممکن است شهریه زیادی داشته باشد اما همه دوره های مهندسی برق هزینه بالایی ندارند؛ فقط باید بدانید کجا را جستجو کنید و کشور و دانشگاه مناسب از نظر هزینه و کیفیت را پیدا کنید. مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل به این معنی نیست که تجربه یادگیری ضعیفی خواهید داشت شما در کشور هایی همچون کشور اتریش، فرانسه، کشور ایتالیا، بلژیک و… که دارای دانشگاه های معتبر در سطح بین المللی هستند، می توانید این رشته را در بالا ترین کیفیت و با هزینه کمتر تحصیل کنید.

مهندس برق بودن به معنای داشتن فرصت های شغلی مختلف در کشور های سراسر جهان است و دانش به دست آمده شما توسط بسیاری از کشور ها درخواست می شود. شرکت های فنی بین المللی زیادی هستند که به مهندس برق نیاز دارند و اگر به اندازه کافی خوب باشید، به راحتی در این شرکت ها استخدام می شوید و در سطح بین المللی کار می کنید.

موسسه فناوری ماساچوست (MIT) ایالات متحده، دانشگاه فناوری نانیانگ (NTU) سنگاپور، دانشگاه کمبریج انگلستان، موسسه فناوری فدرال سوئیس، دانشگاه صنعتی دلفت کشور هلند، دانشگاه فنی مونیخ آلمان، موسسه سلطنتی فناوری KTH سوئد و… از جمله برترین دانشگاه ها برای مهاجرت تحصیلی برق هستند، اما فرصت تحصیل در رشته برق فقط محدود به این دانشگاه ها نیست و بسیاری از دانشکده های فنی مهندسی در کشور های مختلف، این رشته را در سطوح کارشناسی، ارشد و دکتری تدریس می کنند.

شما می توانید به روش های متفاوتی به دنبال بورسیه تحصیلی برق باشید، از جمله مراجعه به سایت دانشگاه ها که بورسیه های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه خود را همراه با شرایطی که مد نظر است و همچنین آخرین مهلت ارسال درخواست، درج کرده اند.

تماس با دفتر کمک های مالی دانشگاهی که قصد تحصیل در آنجا را دارید نیز می تواند به شما کمک کند تا درباره بورسیه های تحصیلی ارائه شده در آن دانشگاه بیشتر اطلاعات کسب کنید. ضمن اینکه در بعضی سایت های معتبر مثل سایت InternationalScholarships.com فرصت های بورسیه تحصیلی دانشگاه ها در کشور های مختلف اعلام می شود.

انواع بورسیه تحصیلی برق

انواع مختلف فرصت های بورسیه تحصیلی برق دانشجویان با شرایط مختلف را مورد هدف قرار می دهند و شما برای درخواست باید بررسی کنید که آیا شرایط مد نظر را دارید یا خیر، آیا مهلت درخواست بورسیه به اتمام رسیده است یا فرصت وجود دارد و آیا بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی، داخلی یا هر دو آزاد است یا خیر.

بورسیه های تحصیلی کامل زیادی برای ارائه شدن وجود ندارند و بسیار هم رقابتی هستند اما به این معنا نیست که درخواست ندهید؛ زیرا هیچ محدودیتی برای تعداد درخواست های بورسیه ای که می توانید ارسال کنید وجود ندارد و بنابراین ممکن است بتوانید با استفاده از دو یا چند بورسیه کوچک تر، بورسیه تحصیلی کامل خود را ایجاد کنید.

موارد زیر رایج ترین انواع بورسیه هایی است که می توانید برای تحصیل در خارج از کشور درخواست دهید:

بورسیه تحصیلی برق برای سوابق تحصیلی برجسته

برای درخواست بورسیه سوابق تحصیلی برجسته باید جزو دانشجویان برتر باشید و معمولا دانشگاه برای تعالی دانشگاهی خود، این نوع بورسیه را ارائه می کنند. با مراجعه به وب سایت دانشگاه ها می توانید از انواع بورسیه هایی که دانشگاه ها برای دانشجویان با استعداد تحصیلی و سوابق تحصیلی عالی در نظر گرفته اند، مطلع شوید.

بورسیه برای دستاوردهای تحقیقاتی، هنری یا ورزشی

اگر به تحقیق، ورزش، هنر یا هر زمینه علمی و هنری دیگری علاقه مند هستید، این نوع بورسیه مناسب شماست که در بسیاری از کشور ها ارائه می شود. برای دریافت بورسیه دستاوردهای تحقیقاتی، علمی و… باید مهارت های خود را به نمایش بگذارید مثل ایجاد یک اثر هنری یا نشان دادن مهارت های تحقیقاتی فراتر از سن شما و…

بورسیه تحصیلی برق برای دانشجویان با درآمد پایین

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان با درآمد پایین بسیار شبیه به کمک های مالی است و هدف این نوع بورسیه تحصیلی دانشجویانی است که خواهان تحصیل هستند اما توانایی پرداخت شهریه یا هزینه های زندگی خود را در کشوری دیگر ندارند،. دانشگاه‌ ها و سایر سازمان ‌ها سرمایه ‌گذاری با بورسیه ‌های مبتنی بر نیاز انجام می‌ دهند.

بورسیه تحصیلی برق برای گروه های خاص

هدف بورسیه تحصیلی برای گروه های خاص، تشویق و حمایت از آن ها برای ادامه تحصیل بدون نگرانی هزینه است که شامل دانشجویان خانم، دانشجویان از کشور های در حال توسعه و… می باشند.

بورسیه تحصیلی برای همه دانشجویان بین المللی

تمام بورسیه های تحصیلی فقط اختصاص به یک گروه خاص از دانشجویان ندارند و بسیاری از موسسات یا سازمان های غیر دولتی با هدف کمک به آموزش عالی، به هر دانشجوی بین المللی اجازه می دهند برای بورسیه تحصیلی درخواست کنند و دانشجو اگر شرایط لازم را داشته باشد، می تواند بورسیه شود.

برای ارتباط با مشاوران ما کافیست که وقت مشاوره از طریق همین سایت رزرو کنید. مشاوران بعد از دریافت اطلاعات اولیه و ثبت سفارش شما، با شما تماس خواهند گرفت.

چه مدارکی برای درخواست بورسیه تحصیلی برق نیاز است؟

برای درخواست بورسیه تحصیلی برق معیاری با عنوان آزمون یا امتحان وجود ندارد و تنها معیاری که شما برای درخواست نیاز دارید، رزومه است. رزومه شامل معدل مقطع قبلی، دانشگاهی که فارغ التحصیل شده اید، نمره زبان شما، سوابق تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط با رشته ای که انتخاب کرده اید، دوره های معتبری که آنلاین یا حضوری گذرانده اید و… است و به جزء تمام این موارد، توصیه نامه های معتبر و انگیزه نامه نیز درخواست شما را برای بهره مندی از بورسیه قوی تر می کند.

چگونه می توان برای بورسیه تحصیلی برق اقدام کرد؟

برای یافتن بورسیه تحصیلی برق که واجد شرایط آن ها هستید، ابتدا به اطلاعات ارائه شده توسط دانشگاه انتخابی خود مراجعه کنید که در سایت رسمی خود قرار می دهند. در سایت دانشگاه می توانید انواع مختلفی از بورسیه که دانشجویان آن دانشگاه را پوشش می دهد را بررسی کنید.

علاوه بر سایت دانشگاه، بورسیه های دولتی یا بورسیه های تحصیلی که توسط سازمان ها یا موسسات خیریه که در آموزش عالی سرمایه گذاری می شوند را نیز می توانید در سایت های مثل InternationalScholarships.com جستجو کنید.

تعدادی کار که می توانید برای افزایش شانس خود در گرفتن بورسیه تحصیلی افزایش دهید، اول اینکه هنگام ثبت درخواست باید مطمئن شوید که تمام مدارک را درج کرده اید و زمان زیادی برای نوشتن درخواست خود اختصاص دهید. مهم است که در متن درخواست خود، از انگیزه های خود برای تحصیل و اینکه چطور می توانید با استفاده از حمایت بورسیه، تحصیلات با کیفیتی داشته باشید توضیح دهید و به وضوح به ارائه دهندگان بورسیه نشان دهید که پتانسیل انجام کارهای بزرگ را دارید.

زمان درخواست بورسیه تحصیلی خارج از کشور

فرصت های بورسیه تحصیلی برق دارای مهلت هستند و شما فقط تا مهلتی که در نظر گرفته شده است، می توانید درخواست دهید. زمان درخواست بورسیه تحصیلی دانشگاه ها اغلب به تاریخ شروع سال تحصیلی در کشور مربوطه بستگی دارد. برای پذیرش پاییز، بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی معمولا تا اواخر تابستان باز است و برای پذیرش زمستان نیز معمولا تا اواخر پاییز فرصت داده می شود.

معرفی بورسیه های تحصیلی رشته مهندسی برق

تحصیل مهندسی برق

تعدادی از بورسیه های تحصیلی که شما به عنوان دانشجوی رشته مهندسی برق می توانید از آن ها بهره مند شوید، در ادامه معرفی شده اند. این بورسیه ها برای سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۳ هستند و ممکن است در حال حاضر که شما این مقاله را مطالعه می کنید، تاریخ ارسال درخواست آن ها به پایان رسیده باشد.

برنامه بورسیه تحصیلی دانشجویان خارجی فولبرایت ایالات متحده آمریکا

 • فول فاند
 • ارائه شده توسط دانشگاه های آمریکا
 • برای برنامه های کارشناسی ارشد و دکتری
 • برای تمام رشته های تحصیلی از جمله رشته مهندسی برق
 • برای دانشجویان بین المللی از ۱۵۵ کشور

بورسیه تحصیلی فول فاند فولبرایت آمریکا سالانه حدود ۴ هزار دانشجوی بین المللی را پوشش می دهد که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در تمام رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های ایالات متحده در دسترس می باشد.

جایزه آیلتس ۲۰۲۲

 • تامین مالی جزئی
 • به دانشگاه های سراسر جهان ارائه می شود.
 • برای رشته های مقطع کارشناسی ارشد
 • برای تمام رشته های تحصیلی
 • برای تمام دانشجویان بین المللی

دانشجویان رشته مهندسی برق که در یک دانشگاه و موسسه آموزشی عالی پذیرفته شده اند و این رشته به زبان انگلیسی در آن دانشگاه تدریس می شود، در صورتی که ارائه مدرک زبان آیلتس از الزامات قبولی باشد و دانشجو بتواند حداقل نمره کل ۶/۵ و حداقل نمره ۶/۵ در هر یک از چهار بخش آزمون آیلتس به دست آورد، می تواند برای دریافت جایزه آیلتس ۲۰۲۲ شورای بریتانیا درخواست داده و تا ۱۰۰۰۰ پوند برای تامین هزینه تحصیل خود بهره مند شوند.

جایزه IELTS شورای بریتانیا بین 3000 پوند تا 10000 پوند بر اساس شهریه دانشگاهی که انتخاب می کنید، متغیر است و این جایزه فقط برای دوره های سال تحصیلی 2022-2023 (یعنی از آگوست 2022 به بعد) اعمال می شود و مستقیماً به موسسه پرداخت می شود.

بورسیه تحصیلی دولت هلند ۲۰۲۲

 • فول فاند
 • برای دانشگاه لیدن، دانشگاه اوترخت، دانشگاه گرونینگن، دانشگاه اراسموس روتردام، دانشگاه ماستریخت، دانشگاه Vrije در آمستردام و…
 • برای مقاطع کارشناسی ارشد، کارشناسی
 • برای تمام رشته های تحصیلی
 • برای تمام دانشجویان بین المللی
 • در کشور هلند

اگر بخواهید در یکی از دانشگاه های کشور هلند در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق تحصیل کنید، واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی دولت هلند که با بودجه کامل می باشد، هستید. این دانشگاه ها شامل دانشگاه لیدن، دانشگاه اوترخت، دانشگاه گرونینگن، دانشگاه اراسموس روتردام، دانشگاه ماستریخت، دانشگاه وریج در آمستردام، دانشگاه رادبود نایمگن، دانشگاه تیلبورگ، دانشگاه دلفت فناوری، دانشگاه فناوری آیندهوون، دانشگاه توئنته و دانشگاه واگنینگن هستند.

بورسیه تحصیلی ترکیه برای دانشجویان بین المللی

 • با بودجه کامل
 • ارائه شده توسط دانشگاه های ترکیه
 • برای تمام کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری
 • برای تمام رشته های تحصیلی
 • برای تمام دانشجویان بین المللی

با تحصیل در ترکیه نیز می توانید بورسیه تحصیلی دولت این کشور را دریافت کنید که برای تمام رشته های تحصیلی از جمله رشته مهندسی برق در تمام مقاطع ارائه می شود ولی فقط دانشجویان ممتاز می توانند از این بورسیه بهره مند شوند.

بورسیه دانشجوی دکتری دانشگاه فناوری چالمرز در تأیید رسمی قراردادهای هوشمند، سوئد ۲۰۲۲

 • تامین مالی جزئی
 • ارائه شده توسط دانشگاه تکنولوژی چالمرز
 • برای مقطع دکتری
 • بورسیه تحصیلی کامپیوتر، مهندسی برق
 • برای دانشجویان بین المللی و دانشجویان داخلی

بورسیه دانشجوی دکتری دانشگاه فناوری چالمرز در تأیید رسمی قرارداد های هوشمند سوئد فقط برای رشته های علوم کامپیوتر و مهندسی برق ارائه می شود که آخرین مهلت بهره مندی از این بورسیه تحصیلی ۳۱ مارس ۲۰۲۲ است.

بورسیه تحصیلی برق و علوم کامپیوتر دانشگاه کوئینزلند، استرالیا ۲۰۲۲-۲۰۲۳

 • تامین مالی جزئی
 • ارائه شده توسط دانشگاه کوئینزلند
 • برای مقطع کارشناسی
 • موضوعات مهندسی برق، علوم کامپیوتر
 • در دسترس برای دانشجویان بین المللی و دانشجویان داخلی

دانشگاه کوئینزلند بورسیه تحصیلی برای رشته مهندسی برق و علوم کامپیوتر ارائه می نماید و فقط برای مقطع لیسانس در دسترس است.

اطلاعات مفیدی از مهاجرت تحصیلی برق در این مطلب خدمت شما عزیزان ارائه گردید. در صورتی که نیازمند راهنمایی برای اپلای مهندسی برق و شرایط بهره مندی از بورسیه های تحصیلی هستید، می توانید با مشاوران ما در مجموعه تخصصی فرا اپلای ارتباط برقرار نمایید و پاسخ تمام سوالات خود را بیابید. برای ارتباط با مشاوران و رزرو وقت مشاوره بر روی لینک کلیک کنید.