کشور فنلاند

فنلاند یکی از کشورهای شمال اروپا و هم مرز با کشورهای روسیه، کشور نروژ و کشور سوئد است. این کشور به شاد ترین کشور جهان و همچنین داشتن بهترین سیستم آموزشی و تمیز ترین هوای جهان معروف است و شاید شنیده باشید که به فنلاند سرزمین هزار دریاچه هم گفته می شود و دریاچه های فنلاند به قدری وسیع هستند که این کشور را به یکی از کشورها با بیشترین نسبت آب به خشکی را در میان تمام کشورهای جهان تبدیل کرده است. کشور فنلاند به دلیل اقتصاد خوب، بهترین سیستم آموزشی، سیستم بهداشتی و درمانی رایگان و … یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی و تحصیل است و هر ساله بسیاری از مهاجران که عمدتا کارجو و دانشجو هستند، به این کشور مهاجرت می کنند.

اگر شما هم علاقه مند به مهاجرت یا مسافرت به کشور فنلاند هستید و می خواهید اطلاعاتی درباره این کشور کسب کنید، تا انتهای این قسمت از سایت فرا اپلای با ما همراه باشید.

فنلاند در یک نگاه

فنلاند یکی از کشور های شمال اروپاست که از شرق با روسیه و از غرب با سوئد همسایه است. از دیگر کشورهای نزدیک فنلاند، کشورهای استونی، نروژ، دانمارک، لتونی و لیتوانی هستند. این کشور جمعیتی حدود 5/5 میلیون نفر دارد و هلسینکی پایتخت و از بزرگ ترین شهرهای کشور است. فنلاندی ها به زبان سوئدی و فنلاندی صحبت می کنند ولی بسیاری از مردم به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند.

کشور فنلاند شادترین مردم جهان را دارد و این کشور از نظر شادی مردم خود، در رتبه یک دنیا قرار دارد. فنلاند به آب و هوای تمیز خود معروف است، همچنین سیستم درمانی و بهداشتی این کشور جزو بهترین های سازمان بهداشت جهانی است و مردم بسیاری از خدمات درمانی را رایگان دریافت می کنند.

در فنلاند دریاچه های فراوانی وجود دارند به همین دلیل به کشور هزار دریاچه شهرت دارد. این کشور توسط چندین دریا از غرب و شرق احاطه شده است و حتی بسیاری از شهرها به دلیل داشتن رودخانه های فراوان، از طریق پل به یکدیگر وصل شده اند.

کشور فنلاند از نظر سیستم آموزشی نیز یکی از بهترین سیستم های آموزشی جهان را دارد و تعدادی از دانشگاه های برتر جهان در این کشور دایر هستند. دانشگاه های فنلاند، دانشجوی بین المللی نیز پذیرش می کند و تحصیل هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فنلاندی امکان پذیر است.

 •  
کشور فنلاند اینفوگرافی
کشور فنلاند

جغرافیا و آب و هوا

بخش شمالی کشور فنلاند زمستان های بسیار سرد و طولانی را تجربه می کند و دما ممکن است حتی تا 22 درجه زیر صفر پایین بیاید. در این مناطق، برف روی کوه ها هرگز ذوب نمی شود و تمام آب ها یخ زدگی سطحی می شوند. زمستان های طولانی و بسیار سخت در فنلاند، از معایب زندگی در این کشور است که باعث سخت تر شدن زندگی می شود.

در مقابل بخش شمالی فنلاند، بخش جنوبی کشور دارای آب و هوای مرطوب قاره ایست و نسبت به بقیه مناطق کشور، هوا در بخش جنوبی خنک تر و زمستان کوتاه تر است. در کل، فنلاند دارای آب و هوای عمدتا نیمه قطبی است و مردم قسمت جنوبی کشور، آب و هوای قاره ای مرطوب با تابستان های معتدل را تجربه می کنند.

ماه های تابستان در فنلاند ژوئن، جولای و آگوست هستند که گرم ترین ماه اغلب جولای بوده و متوسط دما در این ماه ها حدود 20 درجه سانتی گراد می باشد در حالی که دمای تابستان در شمال کشور حدودا 15 درجه سانتی گراد است. پس اگر قصد سفر به فنلاند را دارید توصیه ما سفر در ماه های ژوئن، جولای و آگوست است.

اقتصاد کشور فنلاند

اقتصاد کشور فنلاند یک اقتصاد بسیار صنعتی و مختلط با سرانه تولید مشابه اقتصاد اروپای غربی مثل فرانسه و … است. فنلاند در بین 45 کشور منطقه اروپا رتبه ششم را دارد و امتیاز کلی آن بالاتر از میانگین منطقه ای و جهانی است.

صادرات اصلی فنلاند شامل تجهیزات حمل و نقل، الکترونیک، جنگلداری، ماشین آلات و مواد شیمیایی است. همچنین واردات اصلی این کشور شامل مواد غذایی، نفت و فرآورده های نفتی، مواد شیمیایی، آهن و فولاد، ماشین آلات، نخ نساجی و پارچه و غلات است که از کشورهای آلمان، روسیه، سوئد، هلند و چین بیشترین واردات انجام می گیرد.

هزینه های کشور فنلاند

هزینه های زندگی در شهرهای فنلاند

هزینه های تخمینی ماهانه خانواده چهار نفره 3330 دلار (2942 یورو) بدون اجاره است. هزینه های ماهانه یک نفر بدون اجاره 915 دلار (808 یورو) تخمین زده می شود. هزینه زندگی در فنلاند به طور متوسط 14.3 درصد بیشتر از ایالات متحده است. یک خانواده 4 نفره برای زندگی راحت در فنلاند و پوشش تمام هزینه ها از جمله مسکن، پوشاک، تغذیه، تحصیل، مراقبت های بهداشتی و … حدود 4500 تا 5000 یورو (قبل از مالیات) در ماه نیاز دارند.

جزئیات بیشتر هزینه های زندگی در فنلاند در ادامه بررسی شده است :

هزینه اسکان

دانشجویان در فنلاند می توانند آپارتمان های مشترک دانشجویی اجاره کنند که حدود 160 الی 380 یورو هزینه دارد و اگر بخواهید خانه دانشجویی مستقل اجاره کنید، هزینه آن بیشتر خواهد بود.

اجاره آپارتمان در شهرهای مختلف فنلاند بین 400 تا 800 یورو در ماه متغیر است و عوامل زیادی مثل وسعت شهر، نزدیکی به مرکز شهر و … در تعیین اجاره یک خانه تاثیر گذار هستند.

هزینه غذا

هزینه غذا در شهرهای مختلف فنلاند متفاوت است اما به طور متوسط، برای خرید مواد غذایی در ماه نیاز به 200 تا 250 یورو نیاز دارید. شما می توانید برای صرفه جویی در هزینه های خود، از فروشگاه های دارای تخفیف مثل Lidl، Sale، Alepa و K-Market خرید کنید.

اگر می خواهید در رستوران غذا بخورید، هزینه یک وعده غذایی در یک رستوران معمولی حدود 11 یورو است و در رستوران های لوکس تر، هزینه غذا ممکن است تا 60 یورو نیز باشد.

هزینه حمل و نقل

اکثر مردم فنلاند مخصوصا دانش آموزان و دانشجویان ترجیح می دهند برای دانشگاه و مدرسه رفتن، از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند. هزینه کارت حمل و نقل عمومی برای دانشجویان و دانش آموزان حدود 35 تا 50 یورو در شهرهای مختلف است و اگر بخواهید سرویس بگیرید، حدود 230 یورو برای 5 روز در هفته هزینه خواهد داشت.

هزینه دانشگاه

هزینه تحصیل در دانشگاه با توجه به رشته تحصیلی، شهر دانشگاه و مقطع تحصیلی دانشجو متغیر است و مابین 4 الی 18 هزار یورو در سال متغیر است.

 • رشته های علوم اجتماعی : 8000-10000 یورو در سال
 • رشته های علوم مهندسی و پزشکی : 12000 یورو در سال
 • رشته های علوم انسانی و اقتصاد : 10000 یورو در سال
کار در کشور فنلاند

میزان درآمد در فنلاند

متوسط درآمد ماهانه در فنلاند 3600 یورو است که در بخش های دولتی امکان افزایش درآمد تا 4 هزار یورو نیز وجود دارد در حالی که این رقم در بخش های خصوصی حدود 3600 یورو است. در فنلاند، درآمد کمتر از 1200 یورو در ماه به عنوان درآمد کم در نظر گرفته می شود و افراد با درآمد بیش از 5 هزار یورو در ماه، پر درآمد محسوب می شوند.

مزایا و معایب زندگی در کشور فنلاند

 • تحصیل در فنلاند برای دانشجویان اتحادیه اروپا رایگان است.
 • میزان درآمد و حقوق در فنلاند بالاست.
 • مردم فنلاند خوشحال ترین مردم دنیا هستند.
 • معماری و طراحی شهرها و ساختمان های فنلاند بی نظیر است.
 • با زندگی در فنلاند از مراقبت های بهداشتی و درمانی بهره مند می شوید.
 • فنلاند دارای جاذبه های دیدنی و جاذبه های گردشگری بسیاری است.
 • در فنلاند آمار جرم و جنایت پایین است که موجب امنیت بالا در این کشور شده است.
 • هزینه تحصیل در فنلاند نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی پائین ­تر است.
 • تنوع شغلی در فنلاند بالاست و نرخ بیکاری کمی دارد.
 • زندگی در این کشور به علاقه ­مندان موسیقی و اپرا این امکان را می­ دهد که در فصل تابستان جشنواره­ های اپرا را مشاهده کنند.
 • یادگیری رقص تانگو و همراه شدن با مردم این کشور و شرکت در جشن­ های مختلف از دیگر مزایای زندگی در کشور فنلاند محسوب می شود.
 • فنلاند دارای خدمات اجتماعی بسیار خوبیست. یکی از این خدمات پرداخت حدود 500 یورو حقوق بیکاری به همسر فرد شاغل میباشد که در صورت شرکت در کلاس های زبان فنلاندی، این حقوق به ماهیانه 750 یورو خواهد رسید. به نوزاد هم حقوق ماهیانه حدود 100 یورو به علاوه پوشاک سال اول نوزاد پرداخت میشود.
 • اغلب خدمات درمانی در فنلاند رایگان میباشد. البته دندانپزشکی جزو خدمات درمانی رایگان نیست که آن هم هزینه بالایی ندارد.
تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند

دانشگاه های کشور فنلاند از میان دانشجویان بین المللی نیز پذیرش انجام می دهند و شما می توانید به زبان انگلیسی یا فنلاندی در دانشگاه های این کشور تحصیل کنید. در حال حاضر 489 برنامه لیسانس در 46 دانشگاه، 416 برنامه کارشناسی ارشد در 40 دانشگاه و 138 برنامه دکترا در 22 دانشگاه فنلاند ارائه می شوند که هر ساله بر تعداد آنها افزوده می گردد.

تحصیل در این دانشگاه ها برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا رایگان نیست اما دانشگاه ها برای دانشجویان خود شرایطی مثل بورسیه را فراهم می کنند تا تحصیل بدون دغدغه مالی داشته باشند. خصوصا برای دانشجویان ممتاز در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی، شرایط دریافت بورسیه وجود دارد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های فنلاند به دانشگاه و رشته تحصیلی شما بستگی دارد و ما بین 4 الی 18 هزار یورو در سال متغیر است. این کشور تعداد زیادی دانشجوی بین المللی دارد که در دانشگاه های مختلف تحصیل می کنند و بیشترین آنها دانشجوی مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند.

در کشور فنلاند امکان اشتغال به کار همزمان با تحصیل وجود دارد ولی طبق قوانین تحصیل در این کشور، دانشجو نباید اشتغال تمام وقت داشته باشد و کارهای پاره وقت مناسب دانشجویان است.

برترین دانشگاه های فنلاند

برخی از دانشگاه های واقع در کشور فنلاند به شرح زیر هستند :

 • دانشگاه هلسینکی
 • دانشگاه UTU
 • دانشگاه آلتو
 • دانشگاه ییواسکیلا
 • دانشگاه TUT
 • دانشگاه فنلاند شرقی
 • دانشگاه آبو آکادمی
 • دانشگاه تورکو
 • دانشگاه فناوری تامپر
دانشگاه های فنلاند

فرهنگ کشور فنلاند

 

 • برابری، اعتماد، صداقت و انصاف از ارزش های مهم برای مردم فنلاند است. در این کشور تمام افراد با یکدیگر برابر هستند و تبعیض جنسیتی دیده نمی شود. زن و مرد هر دو مسئول تامین هزینه های زندگی و مراقبت از فرزندان خود هستند.
 • فنلاندی ها آزادی بیان دارند و هر فردی در این کشور حق دارد در فعالیت های اجتماعی شرکت کند.
 • فنلاندی ها برای حریم شخصی و فضای شخصی خود اهمیت زیادی قائل هستند. به طور مثال جوانان را برای مستقل شدن و نقل مکان به خانه خود تشویق می کنند.
 • فنلاندی ها به فروتنی بسیار احترام می گذراند و لاف زدن و صحبت کردن با صدای بلند در میان مردم فنلاند کمتر دیده می شود.
 • فنلاندی ها با در آغوش گرفتن یکدیگر احوالپرسی می کنند و در موقعیت های رسمی رایج است که با یکدیگر دست می دهند و بوسیدن خیلی مرسوم نیست.
 • مردم فنلاند رک و راست هستند و ترجیح می دهند گفتگو را با مستقیم رفتن به اصل موضوع شروع کنند. مردم به یکدیگر اعتماد دارند و انتظار می رود که با هم صادق باشند.
 • غذای فنلاندی ها بیشتر از گوشت، ماهی، سیب زمینی، برنج و ماکارونی تشکیل شده است و غذاهای گیاهی در میان آنها محبوبیت زیادی دارد.
 • ساعت سرو ناهار در فنلاند زودتر از بسیاری از کشورهاست و ساعت 11 تا 12 ظهر سرو می شود. همچنین زمان شام حدود ساعت 5 عصر است.
 • به سلامت غذا در فنلاند بسیار توجه می شود و در مهدکودک و مدرسه به کودکان و نوجوانان وعده های غذایی داده می شود. وعده های غذایی مدرسه برای همه رایگان است و نیازی به همراه داشتن ناهار نیست.
 • مردم فنلاند در خانه های خود کفش نمی پوشند و اگر به مهمانی دعوت شدید برای رعایت ادب، باید هنگام ورود به خانه کفش های خود را در بیاورید.

دین و زبان مردم فنلاند

فنلاند در حال حاضر یکی از همگن ترین کشورهای اروپا از نظر مسیحیت است و بالاترین درصد اعضای کلیسا را در اسکاندیناوی دارد. اکثریت مردم این کشور به کلیسای لوتری انجیلی فنلاند تعلق دارند و با این حال، علیرغم نسبت بالای اعضای کلیسا، تنها تعداد کمی از فنلاندی ها به طور منظم در کلیسا شرکت می کنند.

دو زبان سوئدی و فنلاندی نیز زبان های رایج در کشور فنلاند هستند.

زندگی در کشور فنلاند

مهاجرت تحصیلی به
دانشـگاه های فنـلاند

پس از مطالعه این مطلب، در صورتی که قصد مهاجرت تحصیلی به دانشگاه های فنلاند را دارید، می توانید سوالات خود را در خصوص نحوه اپلای، نحوه ارسال مدارک، نحوه دریافت ویزای تحصیلی و … از مشاوران مجرب ما در فرا اپلای بپرسید. برای ارتباط با مشاوران و رزرو وقت مشاوره بر روی لینک کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *